Jendovy stránky

www.neni.cz

Moje počasí

 

Návštěvy

260248
DnesDnes168
VčeraVčera305
Tento víkendTento víkend473
Tento měsícTento měsíc5327
CelkemCelkem260248
Nejnav.den 02-27-2019 : 450
Statistik created: 2019-03-19T11:11:08+01:00

Beskydy Visalaje

 

24.7. Ne
V půl desáté vyrážíme směr Beskydy. Po dvou zastávkách dojíždíme do Štramberku na oběd. Já si dávám něco malého v hospodě Dallas, ostatním není moc dobrá a přesouvají se do centra. Když se potkáváme na náměstí, jdeme se podívat do muzeum Zdeňka Buriana. Malé, ale hezké.

Povinně lezeme na Trúbu, občerstvujeme se v hospodě a pokračujeme už na Visalaje. Zatáčíme k jiné chatě a na mizerné cestě se sotva otáčíme. Na druhý pokus se už trefujeme. Venku máme připravený objednaný sud Svijan a chlazení.  Ubytujeme se, narazíme sud a do večera ho skoro vypijeme.
25.7. Po
Dopoledne jedeme do Frýdku za kamarádem na stavbu a pak do nemocnice zkontrolovat na chirurgii jeden ukopnutý malíček. Jdeme se naobědvat do nemocničního bufáče, ale zde už mají půl hodiny před zavíračkou vše sklizeno a jsme odmítnuti. Přesouváme se do blízké pizzerie Best. Zde jsme obslouženi po neuvěřitelných 2.5 hodinách. Zažil jsem už hodně, ale tohle ne. Obsluha nás docela totálně naprdla. Už nestiháme dojet pro nový sud do Ostravy a tak volíme koupání na nedaleké Žermanické přehradě. Nikdo tu skoro není. Schyluje se k bouřce a tak se vracíme na základnu. Jdeme se najíst do hotelu Visalaje. Od paní provozní dostáváme kupony na půllitry Radegastu s obrázkem Lysé hory. Akorát si musíme dát poslední pivo na Lysé. Na základně dopijíme petky, do kterých jsme stočili zbylé pivo ze sudu.
26.7. Út


Jdeme na Lysou po červené. Hned na začátku sbíráme houby s kterými se pak taháme celou cestu. Počasí nám přeje. Nahoře se občerstvujeme, dáváme piva, za které dostáváme krabici půlitrů. Ještě si říkám o vstupenky do pivovaru Radegast. Ale k jedné vstupence se musí koupit ještě druhá, takže návštěvu nakonec neuskutečníme. Vracíme se po žluté. Je pořád z kopce a po příchodu do Krásné nás bolejí nohy.

Autobusem se přesouváme do hotelu Visalaje. Než dostaneme jídlo začíná pršet. Po přeháňce se vracíme na základnu a domlouváme se na výletu do Ostravy.
27.7. Stř
Jedeme do Ostravy a v první řadě měníme sud za plný. Přesouváme se k dolu Michal. Platíme vstup s průvodcem, bývalého havíře, takže dvě hodiny brouzdáme a docela žereme výklad. Všichni prohlídku hodnotíme vysoce kladně. Je večer a tak navštěvujeme haciendu kamaráda. Rozjíždíme slušné mejdlo, které opouštím v 23.00, protože se mi chce spát. Cestou potkávám na silnici velikého jelena a lišku. V kolik dorazili ostatní jsem zaspal.
28.7. Čtv
Jdu na houby, někdo jede do ZOO nebo zůstává na základně. Večer narážíme sud a přijíždí nějací známí bandy z Frýdku. Poprchává, přes grill natahujeme plachtu, takže večeři - maso a houby zvládáme.
29.7.Pá
Opět se dělíme, půlka jede do Osvětimi a já se jedu podívat do muzea do Kopřivnice. Večer se stavujeme na splavu v Raškovicích, ale vypadá to, že se blíží buřina tak pokračujeme na základnu. Osvětimští měli smůlu, protože se zrovna ten den rozhodnul navštívit koncentrák papež. Takže měli peška a vrátili se s nepořízenou nazpátek. Večer hrajeme nějaké společenské hry a já rozdávám pamětní medaile, které jsem vytvořil.


30.7. So
Osvětimští dělají druhý pokus, já jedu na řemeslné trhy do Rožnova. Vydržíme na nich skoro do zavíračky. Nazpátek mě navigace pošle na nějaké turistické cesty, takže plánovanou zastávku v Aquaparku v Olešnici neuskutečňuji. Večer lehce balíme a skoro všichni jsou brzo spát.
31.7. Ne
Ráno úklid, vyrovnáváme peníze s ubyvatelkou a míříme do Frýdku ke známým na kafe. Před polednem najížíme na dálnici a jedeme do Vyškova na oběd. Docela se dobře najíme v restauraci Chalupa na náměstí.
Blíží se bouřka, kterou chytáme u Jihlavy. Večer dojíždíme domů. Celý pobyt nám vyšlo počasí, takže jsme spokojeni.

Nejčtenější

Archiv

| |

Copyright Jan Čapek © 2016. All Rights Reserved.