Jendovy stránky

www.neni.cz

Moje počasí

 

Návštěvy

104697
DnesDnes25
VčeraVčera374
Tento víkendTento víkend1416
Tento měsícTento měsíc6960
CelkemCelkem104697
Nejnav.den 09-14-2017 : 423
Statistik created: 2017-09-21T19:53:17+02:00

Jak na RAID pole

Narazil jsem na kalkulačky, které počítají celkovou kapacitu NAS pole dle velikosti jednotlivých disků. Jedna je na stránkách Synology a druhá na stránkách raid-calculator. Při vlastnictví dvou 4TB disků a čtyř 2TB disků asi raději dokoupím do Qnapu ještě jeden 4TB disk. Qnap TS-431, který jsem koupil, neumí raidO. Taky překvapení.

Sony KDL 43W805C

Kamarád měl požadavek na TV a aby byla SONY. Vybral jsem 108cm KDL -43W805c.  K ní jsem objednal a zakoupil na ebay dvoje  3D brýle za tisíc korun a držák na stěnu Stell SHO 3610 SLIM za 1400,-, který má potřebný VESA 400x300mm a odpovídající šrouby. Po vybalení mě hned překvapilo, že TV má síťový adaptér. Nemám to rád, když vedle TV je další krabice a úplné vypnutí znamená vyndat adaptér ze sítě. Zapínám TV a potvrzuji, že ji chci aktualizovat. Na to, že jsem ji zapojil do internetu na kabel se upgraduje věčnost. Nakonec naskočila, já prolaďuji kanály. Ty se ladí rychle. Zkouším  připojovat TV na domácí WIFINU. Abych zadal heslo musím na řádku stisknout OK, aby se mi objevilo textové pole. Marně jsem hledal Select dle návodu. Ještě jsem zkusil novou WIFINU duál 2.4 a 5GHz, přičemž se mi objevilo v TV nabídce pouze 5GHZ. A spojení fungovalo. Bluetooth připojení funguje rovněž hned. Projíždím nabídky a samozřejmě jako vždy u Androidu spoustu balastu a placeného obsahu, který nejde odinstalovat. Pro normálního smrtelníka absolutní chaos. Zkouším 3D a zjišťuji jednu nepříjemnou vlastnost. Že 3D film jde do 3D přepnout jen pokud je dodáván po HDMI kabelu. Tj. třeba z bluray přehrávače nebo domácího kina s diskem. Pokud do TV připojím USB disk nebo tahám 3D filmy z úložiště, nejde do 3D obraz přepnout.  Navíc na sdílení úložiště my ty programy v TV nefungují a musím přes Google Play, samozřejmě po registraci, doinstalovat KODI. Tenhle free- program, proti tomu, co je v TV nainstalováno, dokáže nahradit bez problému všechny multimediální aplikace. Po hrátkách s USB diskem se mi TV jednou neočekávaně restartuje. Prostě to je Android. Obraz mě moc nenadchnul,  po okrajích je takový šedivý nádech. Subjektivně moje Philipska má lepší obraz. Jinak na programy tu je 8Gb paměti, ale co by se tak dalo z  android aplikací dohrávat. Snad jen hry. 

Nikon počet snímků

V roce 2009 jsem si koupil v bazaru Nikon D 40, který zatím věrně slouží i když mám někdy cuky si koupit lepší mašinu. Fotím sekvenčně, takže mě docela zajímalo, kolik už má uzávěrka nacvakáno. Na internetu je online program http://www.myshuttercount.com/, do kterého stačí nahrát poslední fotku a hned je vidět, kolik uhodilo. Jak je vidět, D 40 moc nafoceno nemá.

Myčka nemyje

Dvakrát jsem narazil u myčky, která nenapouštěla, že bylo propálené relátko na řídící destičce. Oprava za pár korun namísto výměny celé desky za 2.5 tisíce. Očouzené relé se pozná snadno a GES či Svět součástek nové zajistí. Jak rozebrat myčku lze najít na youtube, stačí dát heslo dishwasher repair board.

Úprava Genius Theater 5.1

Docela mě na jinak dobře hrajících bednách, štvalo, že po vypnutí vypínačem je slyšet brum z trafa subwooferu. Šahat dozadu po vypínači je nepraktické, volil jsem přesun vypínače dopředu. Po sejmutí předního panelu je dost místa na zaříznutí normálního kolébkového vypínače a vyvedení dvou drátů na zadní vypínač, kde stačí přestřihnout jeden drát a ten čokoládou spojit. 

Vypnutí beden je pak jednoduché, protože se nemusí lézt pod stůl.

genius2

| |

Copyright Jan Čapek © 2016. All Rights Reserved.