Na aukru byla k zakoupení Oregon meteostanice LW 302. Věděl jsem, že je to stanice s vlastním hubem, který ukládá data na server Oregonu a odtuď se zobrazují na mobilu. Pro jistotu jsem se podíval na Weewx na podporu, kdyby něco nevyšlo. Stanici jsem zakoupil za 500,-Kč. Po vybalení jsem vše zapojil a na mobil jsem nainstaloval aplikaci Anywhere Weather. Registrace se nepodařila a nepodařila se i na iPhone. V diskuzích jsem se dočetl, že server skončil, přičemž na stránkách Oregonu jsem nenašel ani zmínku o náhradě. Vzal jsem přijímací modul podobný WMRS200 a připojil ho do Raspberry Pi, na kterým mi běžel Weewx. Driver USB však hodil chybu.

lw302

Na Weewx spočívá podpora v odkazu na driver interceptor, který dokáže odposlouchávat odcházející data z hubu LW302. To se mi však nepodařilo zprovoznit, Takže jsem si nechal teplotní čidlo a zdroj a zbytek jsem vyhodil. Nutno dodat, že ještě při psaní tohoto článku jsem našel obchody, které stanici doprodávaly.

Nakonec jsem ještě koupil stanici Oregon WMR86NS za 2259,-Kč, hlavně k vůli náhradním čidlům a docela pěkně viditelnému displeji. Stanice není internetová, ale v pohodě se mi připojila paralelně na čidla, která odečítá WMR88. Všechna zakoupená čidla k WMR86NS jsem pak spároval s modulem WMRS200, který jsem oprášil a tím jsem získal funkční jednu meteostanici do rezervy. Jediné, co mě mrzelo, bylo to, že za 14 dní se objevila na Aukru funkční meteostanice Vantage Vue za 5000,-Kč. Ale i když mě svrběly prsty, nakonec jsem ji nekoupil.