Na Světě androidu vychází seriál 5 tipů z Číny. Zaujal mě TV BOX v akci za 30dolarů. Za takovou cenu viz Alza to za vyzkoušení stálo. Jediné, co jsem potřeboval vyzkoušet aplikace O2 TV (k placené TV od O2 jsou ještě 3 přístupy, tím jsem chtěl vyřešit u kamaráda TV příjem v jiné části domu), HBO GO (u placené služby Skylinku Komplet je zadarmo i do archivu HBO), Filmbox (opět u placené služby Skylinku Komplet je zadarmo archiv Filmboxu), Horizon GO (UPC), Skylink TV, KODI (streamování filmů a hudby). Tanix přišel v balíku se zdrojem, kabelem hdmi, dálkovým ovladačem a návodem na přeflešování. Udělal jsem tu chybu, že po nastavení přístroje jsem zjistil, že existuje novější firmware (ulozto).  Po přehrání  firmware  byl Tanix v továrním nastavení.  Opět jsem musel projít celým settingem. 

Přístroj má stavový displej, takže je alespoň vidět, co se děje. Android je v 7.1.2. Nejrychlejší je k Tanixu připojit klávesnici a myš a vše nastavit. Z Google Play  instalace aplikací proběhly OK. 

Takže po nastavení účtu Googlu, připojení k WiFině jsem si stahnul potřebné aplikace. Všechny jmenované aplikace fungovaly bez problému. Předinstalované Kodi ve verzi 17 netrpí chybou protokolu Webdav jako ve verzi 18, takže se s ním připojuji,  jak z venkovní /vlastním pevnou IP adresu/ i vnitřní internetové sítě na můj NAS Synology s filmy. Na Synology se připojuji také z VLC playeru z Menu- Místní síť. Celkově,  za ty peníze, kdo nemá Smart TV, je využití boxu super. Ještě by se 2 usb a microsd slot Tanixu dala využít jako zálohovací jednotka. Z jedné strany externí disk a z druhé strany karta foťáku. Jinak ještě po posledním firmwaru z konce roku 2018 vypadá obrazovka takto.