Kleknul mi po 7 letech můj Dreambox HD 800SE. Favoritem k novému nákupu byl AB CryptoBox 752 HD Combo, ale nakonec jsem šel do OCTAGON SF8008 UHD 4K ENIGMA DVB-S2X DVB-C/T2 COMBO. Bohužel jsem ho blbě objednal, takže mi přišel "očesaný" OCTAGON SF8008 UHD 4K ENIGMA DVB-S2X . Kamarád chtěl vyřešit DVB-T2 a je hračička, takže jsem měl nakonec ke srovnání oba přijímače.

Přístroje přišly v defaultu v ATV 6.2. takže jsem si postahoval některé image E2, abych vyzkoušel i něco jiného. Jako první šel do Octagonu Openvix. Flash je jednoduchý. Na Flešku nahrát do rootu rozzipovaný image, podržet velký vypínač zepředu a zapnout kolébkový vypínač vzadu. Po objevení menu dát 4 - recovery from usb. Projít pak nastavovačkami a dotahnout si potřebné pluginy. U Openvixu je v základu softcam a Kodi. 

Druhý byl Pure soft. Image má v základu vše, co jsem potřeboval, včetně sofcamu. Ten se mi nejvíce líbil. Třetí šel do Octagonu PKT team. Taky jeho image obsahovalo většinu potřebných věcí i softcam. Čtvrtý byl OpenHDF. Taky jeho image dobrý. Nakonec jsem v Octagonu nechal ATV 6.3. image. Na jediné problémy, co jsem narazil, jsou přihlašovací údaje FTP. Pokud nefunguje klasicky root/root root/pkteam musí se zadat heslo a to je třeba nejdříve vyřešit v Menu - Setup - System - Network - Setup Password. U ATV není softcam a je potřeba doinstalovat ipk. Kodi moc nefunguje v jakémkoliv image, VLC je potřeba doinstalovat všude. PIP obraz mi nešel vrátit v ATV. Jinak mašina je svižná, obraz pěkný, bonus tuner S2x. Za ty prachy 3000.Kč dobrá volba.